Розміщено 29.10.2021 р.

УТИЛІЗАЦІЯ НЕБЕЗПЕЧНИХ ВІДХОДІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

     Питання утилізації небезпечних відходів є надзвичайно актуальним для розвитку сільського господарства. Одним із типів відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин (надалі – ЗЗР). На сьогодні, відповідно до чинного законодавства, така тара відноситься до небезпечних відходів і поводження з нею має відбуватися лише із залученням належно ліцензованих операторів, які мають відповідні логістичні та виробничі потужності й високі стандарти поводження з небезпечними відходами.

     З цією метою провідні світові виробники ЗЗР об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт «Агро Варта», метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.

     В рамках Проєкту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під ЗЗР. А також впроваджено електронну платформу, за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн форматі (htt://agrovarta.org/).

     Такі компанії безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечать повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту (збирання, перевезення, переробку та утилізацію).

     Снятинська міська рада рекомендує сільськогосподарським підприємствам, фермерським господарствам звернути увагу та взяти участь у даному проєкті, адже запровадження культури відповідального поводження з небезпечними відходами є важливою умовою належного розвитку громади.

 

 

 

 

Розміщено 28.10.2021 р.

РЕЄСТРАЦІЯ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

     Снятинська міська рада звертає увагу, що відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» речові права на нерухоме майно підлягають державній реєстрації шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

     Нерухоме майно, щодо якого проводиться державна реєстрація прав:

- житлові будинки, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення;

- земельні ділянки;

- підприємства, як єдині майнові комплекси.

     Для проведення державної реєстрації права власності необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

     Для реєстрації прав власності на нерухомість необхідно надати наступні документи:

1. заява на проведення реєстраційних дій;

2. паспорт та ідентифікаційний код;

3. документи, що підтверджують права власності на нерухоме майно (договір, предметом якого є нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину тощо);

4. технічний паспорт;

5. документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, на якій знаходиться об’єкт нерухомості (за наявності).

Вищевказані документи подаються в оригіналах.

     Право власності вважається зареєстрованим після реєстрації державним реєстратором в Державному реєстрі прав. Заявник отримує витяг з реєстру. 

 

Адреса Центру надання адміністративних послуг:

Івано-Франківська область

Коломийський район

м.Снятин

вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 11

 

 

 

Розміщено 26.10.2021 р.

УВАГА! ДОТАЦІЯ В РОСЛИННИЦТВІ!

 

     Снятинська міська рада інформує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2021р. №886 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблювальних угідь» департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації приймає документи на надання субсидій за один гектар оброблювальних угідь на яких вирощувалась гречка.

     Субсидія надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми і форми власності та фізичним особам-підприємцям на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, у розрахунку на один гектар оброблювальних угідь, на яких вирощувалась гречка у розмірі до 5000 гривень, але не більше ніж на 300 гектарів оброблювальних угідь одним утримувачем.

     Граничний строк подання документів – 15 листопада поточного року.

     Телефони для довідок: (0342) 55-22-09, 55-19-07; 0969451319, 0506702284

 

 

 

Розміщено 03.09.2021р.

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

    Снятинська міська рада інформує, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №106 (із змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» суб’єктам господарювання на безповоротній основі надається компенсація витрат, здійснених у 2021 році, а саме:

1. Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) новоствореним фермерським господарствам 5000 грн., але не більше 100000 грн.;

2. Часткова компенсація дорадчих послуг (зоотехнія, ветеринарія, агрономія, оподаткування та бухгалтерський облік у сільському господарстві, управління і т.д.) – 90% вартості але не більше 10000 грн.;

3. Фінансова підтримка новостворених фермерських господарств для отримання дорадчих послуг один раз у розмірі, що не перевищує 36000 грн.;

4. Дотація за утримання від 5 корів усіх напрямків продуктивності. Дотація на корову 5000 але не більше 250000 грн. на господарство.

    Для отримання субсидій документи надаються безпосередньо до уповноважених банків, що підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва.

   Детальний порядок звернення про надання субсидії (компенсації) та вимоги щодо субсидіантів описані у вказаній Постанові.

 

 

 

 

Розміщено 03.09.2021р.

ДО ВІДОМА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ!

    Снятинська міська рада коротко інформує про державне фінансування програм підтримки розвитку АПК у 2021 році:

1. «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» Постанова КМУ від 29.04.2015р. №300 (із змінами)

Відшкодовується 1,5 облікової ставки Національного банку, але не вище розмірів передбаченим кредитним договором, зменшеним на 5 відсоткових пунктів.

Сума компенсації не може перевищувати у:

- галузі тваринництва – 15 млн.грн.;

- інших галузях – 5 млн.грн.

2. «Фінансування розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства» Постанова КМУ від 15.07.2005р. №587 (із змінами)

- здешевлення садивного матеріалу – до 80 %

- встановлення краплинного зрошення – до 50%

- закупівля техніки, механізмів та обладнання – до 30%

3. «Фінансування часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» Постанова КМУ від 01.03.2017р. №130 (із змінами)

4. «Фінансування розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» Постанова КМУ від 07.02.2018р. №107 (із змінами)

- спеціальна бюджетна дотація на бджолосім’ї. Дотуються пасіки від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200грн.за одну бджолосім’ю. Максимально – 60 тис.грн.

- часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин:

 • телиці, нетелі, корови в сумі 50400 грн. за одну голову;
 • свинки та кнурці – 16000 грн. за одну голову;
 • вівцематки, ярки, барани – 17600 грн. за одну голову;
 • козематки, цапи, кізочки, цапки - 17600 грн. за одну голову;
 • бджолині матки – 160 грн. за одну штуку, бджолині пакети – 800 грн. за одну штуку;
 • спермопродукція – 160 грн. за одну дозу;
 • ембріони ВРХ – 800 грн. за одну штуку.

- часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів для утримання ВРХ, свиней, птиці, доїльних залів, переробки молока, м’яса – до 50%, для кооперативів – до 70 % вартості;

- часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів побудованих за банківські кредити строком до 5 років, обсягом до 500 млн.грн. – 25% залучених кредитних коштів;

- часткове відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна – до 50 %;

- дотація за утримання кіз та овець – 1000 грн. за одну голову;

- дотація за приріст корів власного відтворення – 30000 за одну голову.

    Порядок надання компенсації та основні вимоги до отримувачів таких компенсацій (дотацій) можна знайти у зазначених постановах.

 

 

 

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ НОВОСТВОРЕНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ!

   Снятинська міська рада повідомляє, що відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області у 2021 році для підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів затвердженого Наказом департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА від 12.04.2021 №8 в період з 1 серпня по 1 вересня поточного року розпочинається другий тур прийому документів за такими напрямами:

1) фінансова підтримка новостворених (до трьох років після державної реєстрації) сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом часткового відшкодування вартості придбаної нової сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (далі – техніка та обладнання);

2) часткове відшкодування новоствореним (до трьох років після державної реєстрації) фермерським господарствам сімейного типу вартості придбаної великої рогатої худоби, овець та кіз (далі - тварин), техніки та обладнання;

3) часткове відшкодування фермерським господарствам вартості придбаних тварин.

Заявки та документи приймаються в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації секретарем комісії за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського,21, каб.712 з 8.00 до 17.15 год.

Телефони для довідок: (0342) 55-22-09, 55-19-07, 55-21-63

    Порядок використання коштів розміщений за посиланням http;//www.if.gov.ua/news/35474/

 

 

ОХОРОНА ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

    Управління держпраці в Івано-Франківській області звертає особливу увагу керівників суб’єктів господарювання на правильну організацію праці та дотримання вимог безпеки під час агротехнічних робіт та справність машин і механізмів, які працюють у технологічному процесі та надає короткий виклад вимог до виконання робіт в сільському господарстві:

 • під час роботи в полі та переміщення по дорогах на тракторі чи комбайні дозволено перебувати лише механізатору;
 • пересування машин і агрегатів до місця роботи і під час виконання робіт повинно здійснюватися відповідно до розроблених маршрутів і технологій;
 • потрібно виключати прямий контакт обслуговуючого персоналу з оброблюваним продуктом, особливо у завальних ямах і бункерах;
 • не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування;
 • транспортування, зберігання та застосуваня пестицидів необхідно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди та агрохімікати»;
 • не дозволяється перевозити пестициди та протрусне насіння разом з харчовими продуктами, кормами, не дозволяється використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси і токи, які призначено для післязбиральної очистки та зберігання продовольчого та фуражного зерна;
 • не дозволяється використовувати для зберігання продуктів, фуражу, води тощо тару від мінеральних добрив та пестицидів;
 • не дозволяється використовувати машини, які застосовуються для роботи з пестицидами, з недостатнім ущільненням з’єднань;
 • працівникам не дозволяється перебувати у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання МТА;
 • під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок;
 • завантаження сівалок повинно бути механізованим, ручне завантаження допускається лише за умови вимкнення двигуна трактора;
 • не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках;
 • працівникам заборонено підніматися або спускатися з машини під час їх руху;
 • не дозволяється експлуатувати машини і обладнання без захисних огорож; замінювати, очищати, регулювати, ремонтувати робочі органи машин і знарядь необхідно при вимкненому двигуні трактора, а на навісних машинах, які перебувають у піднятому стані, після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.
 • під час проведення технічного обслуговування електрифікованих машин і обладнання необхідно зупинити їх і відключити напругу;
 • працівники, які працюють на електрифікованих машинах, допускаються до роботи після проходження інструктажу з електробезпеки з оформленням у журналі реєстрації інструктажів з охорони праці і присвоєння І групи з електробезпеки;
 • необхідно проводити перевірку технічного стану машин, які випускаються на лінію;
 • допускати до управління машинами працівників, які мають посвідчення на право керування машинами відповідної категорії;
 • причіпні до трактора машини обладнати страхувальними тросами чи ланцюгами;
 • дотримуватись вимог електробезпеки.

 

 

 

 

 

Президент України Володимир Зеленський підписав

Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

    Верховною Радою України 1 червня 2021р. ухвалено Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (№2051-1). Документ спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

   Зокрема, законом забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів.

   Встановлена заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети. Здатність пластикових пакетів до біорозкладання визначається відповідно до гармонізованих європейських стандартів.

   За порушення норм цього документа центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські штрафи. Зокрема, за розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів – у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 грн до 17 000 грн), а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років – у розмірі від 1000 до 2000 (від 17 000 грн до 34 000 грн); за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 (1 700 грн до 3 400 грн), а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років – у розмірі від 200 до 500 (3 400 грн до 8 500 грн).

   Заборона на розповсюдження пластикових пакетів почне діяти з 1 січня 2022 року.

 

 

 

    УВАГА! ДОТАЦІЯ В ТВАРИННИЦТВІ!

     Снятинська міська рада повідомляє, що департамент агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації розпочинає прийом документів за напрямком дотація за приріст корів.

    Дотація надається на безповоротній основі суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року, в розмірі 30000 гривень за одну голову.

    Для отримання дотації за приріст корів суб’єкти господарювання подають до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації (вул.Грушевського, 21 каб. №713, м.Івано-Франківськ, тел. 55-21-63, 066-370-42-49) до 1 вересня 2021 року такі документи:

 • заявку;
 • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
 • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпечення їх кормами (форма №24 (річна)) станом на 1 січня;
 • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин (форма №24 (місячна)) за січень-червень поточного року;
 • виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин про загальну кількість наявних ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, зокрема корів, що народжені у господарстві суб’єкта господарювання, який є юридичною особою і власником корів, станом на 1 січня та 1 липня поточного року.

 

Колективні договори

 

 

ДО УВАГИ ФАХІВЦІВ СФЕРИ УПРАВЛІННЯ

БАГАТОКВАРТИРНИМИ БУДИНКАМИ

     Асоціація управителів житла з метою підвищення фахового рівня спеціалістів сфери управління багатоквартирними будинками повідомляє про можливість дистанційного проходження професійної атестації на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку», яка є обов’язковою умовою роботи управителів з 01.01.2019 року.

    Подати заявку та отримати більш детальну інформацію про дати проведення професійної атестації, вартість, тощо можна по телефону (093) 392-16-22 або на ел.пошту: auz@auz.org.ua

 

 

     ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ, ЩО ПРОВАДЯТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ У ГАЛУЗІ БДЖІЛЬНИЦТВА

    Снятинська міська рада нагадує про необхідність реєстрації пасік в органах місцевого самоврядування відповідно до Порядку, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338.

    Реєстрація здійснюється за заявою власника пасіки при наявності ветеринарно-санітарного паспорта, виданого територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

    Реєстрація проводиться за адресою: м.Снятин, пл.Незалежності,1 каб.308.

 

 

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ НОВОСТВОРЕНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ОБСЛУГОВУЮЧИХ КООПЕРАТИВІВ!

     Снятинська міська рада повідомляє, що відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області у 2021 році для підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів затвердженого Наказом департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОДА від 12.04.2021 №8 в період з 1 травня по 1 червня поточного року розпочинається перший тур прийому документів за такими напрямами:

1) фінансова підтримка новостворених (до трьох років після державної реєстрації) сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом часткового відшкодування вартості придбаної нової сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (далі – техніка та обладнання);

2) часткове відшкодування новоствореним (до трьох років після державної реєстрації) фермерським господарствам сімейного типу вартості придбаної великої рогатої худоби, овець та кіз (далі - тварин), техніки та обладнання;

3) часткове відшкодування фермерським господарствам вартості придбаних тварин.

     Заявки та документи приймаються в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації секретарем комісії за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського,21, каб.712 з 8.00 до 17.15 год.

Телефони для довідок: (0342) 55-22-09, 55-19-07, 55-21-63

     Порядок використання коштів розміщений за посиланням http;//www.if.gov.ua/news/35474/

 

 

 

Снятинська міська рада звертає увагу громадян, що надають послуги з обробітку землі власною сільськогосподарською технікою:

Доходи, отримані від надання послуг з обробітку землі власною сільськогосподарською технікою підлягають декларуванню

     Зокрема, громадяни - власники сільськогосподарської техніки, які здійснюють обробіток землі іншим фізичним особам (оранку, культивування, посів, комбайнування, та інше) зобов’язані:

Зареєструватися в податкових органах як фізичні особи-підприємці, обравши загальну чи спрощену систему оподаткування;

                                           або

    Щорічно декларувати доходи шляхом подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи, включаючи до неї суму отриманих доходів з обробітку землі. Доходи від обробітку землі оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5%.

Дохід, отриманий у звітному році, підлягає декларуванню до 01 травня наступного року.

    Про зазначене вище йдеться на вебсайті Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Декларуючи свої доходи та сплачуючи податки, робимо індивідуальний внесок у добробут своєї громади!

 

 

ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ТА ФІЗИЧНИХ

ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ, ЯКІ УТРИМУЮТЬ ВЕЛИКУ РОГАТУ ХУДОБУ

     З метою залучення суб’єктів господарювання Снятинської територіальної громади до участі у державних програмах, спрямованих на підтримку агропромислового комплексу повідомляємо, що 27 травня 2021 року в департаменті агропромислового розвитку обласної державної адміністрації буде проведено тематичну нараду-семінар з питань підтримки тваринництва.

    Місце проведення заходу: кабінет 700, вул. Грушевського,21, м.Івано-Франківськ. Початок о 11.00 год.

    Телефони для довідок: 050 202 88 63, 097 833 14 91