23.03.2021
Популярні питання щодо програмних реєстраторів розрахункових операцій

1.  Які мають бути дії суб’єкта господарювання при відключенні світла в господарській одиниці, коли неможлива робота на комп’ютері з ПРРО?

Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) передбачено можливість роботи ПРРО в режимі офлайн у випадку відсутності зв’язку ПРРО з фіскальним сервером ДПС.

Порядок застосування ПРРО в режимі офлайн встановлено розділом V Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2020 за № 635/34918 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок № 317).

детальніше »

23.03.2021
Для отримання пільги зі сплати земельного податку необхідно вчасно подати заяву

В Головному управлінні ДПС інформують, що фізична особа, яка станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких не перевищує межі граничних норм, передбачені пунктом 281.2 статті 281 Податкового кодексу України. Зокрема, звільняться від оподаткування земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара, для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара, для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара, для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара має право на застосування пільги зі сплати земельного податку.

детальніше »

23.03.2021
Порядок оподаткування доходу від продажу (обміну) транспортних засобів

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна встановлений ст. 173 Податкового кодексу України.

Так, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

детальніше »

22.03.2021
Сільськогосподарські виробники можуть реєструвати податкові накладні за новою формою

Як повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, наказом Міністерства фінансів України від 01.03.2021 № 131 „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” затверджено нові форми податкової звітності з ПДВ та податкової накладної. Оновлені форми містять рядки та графи, призначені для відображення інформації щодо здійснюваних платниками податку операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою у розмірі 14 відсотків.

детальніше »

22.03.2021
Чи застосовуються РРО (касові апарати) підприємцями-платниками єдиного податку, доходи яких в 2020 році перевищили 1 мільйон гривень?

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі перевищення у IV кварталі 2020 року обсягу доходу у розмірі 1000000 грн, зобов’язані при здійсненні готівкових розрахунків застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні РРО.

детальніше »

22.03.2021
Платники податків, які використовують єдиний рахунок, не можуть сплачувати податкові зобов’язання на інші рахунки, відкриті казначейською службою для сплати грошових зобов’язань або боргу з податків і зборів

У разі використання єдиного рахунку платник податків зобов’язаний здійснювати сплату грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, лише через єдиний рахунок. Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

детальніше »

22.03.2021
Особливості подання декларацій фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 178.4 ст. 178 ПКУ). Про це повідомляють в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Граничним терміном подання Податкової декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність є 30 квітня 2021 року.

детальніше »

15.03.2021
Фінансові установи при прийманні готівки для подальшого її переказу зобов'язані застосовувати РРО чи ПРРО

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при прийманні готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму надання послуги через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані програмні РРО.

детальніше »

15.03.2021
Для ліквідації підприємницької діяльності подання підприємцем лише заяви до Держреєстратора є недостатнім

 «Подання платником до Державного реєстратора заяви про скасування підприємницької діяльності  не означає автоматичного зняття його з обліку в податковій», - про це на брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата та продовжила, що  такі платники й надалі продовжують обліковуватися в органах податкової служби як діючі платники податків і їм нараховуються зобов’язання з єдиного внеску. Отож, щоб уникнути подальшого накопичення заборгованості з  платежів, фізичній особі-підприємцю необхідно подати до податкової інспекції ліквідаційну звітність за останній період, а саме за той, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП.

детальніше »

08.02.2021
Фотографи та відеооператори зобов’язані задекларувати неоподатковані доходи

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області  нагадують, що фотографи та відеооператори, які отримують доходи від надання фото та відеопослуг та   не зареєстровані підприємцями,  мають задекларувати свої доходи.

Деклараційна кампанія доходів, отриманих у 2020 році  триватиме до 01 травня 2021 року. Громадянам, які отримали неоподатковані доходи, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік, а також сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір - 1,5 %.

детальніше »

08.02.2021
При сплаті основної суми податкового боргу до 10 червня 2021 року штрафні санкції і пеня застосовуватись не будуть

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно із внесеними Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072  змінами до Податкового Кодексу України у платників є можливість не сплачувати штрафні санкції  та пеню. Для цього платникам податків, в яких на 1 листопада 2020 року обліковувався податковий борг, необхідно сплатити такий борг до 10 червня  2021 року, написати заяву до податкової служби за своїм місцем обліку та не допускати виникнення поточної заборгованості з податків та зборів.

детальніше »

08.02.2021
У 2021 році податок на нерухомість громадяни сплачуватимуть за ставками, прийнятими у 2020 році

Як інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи - власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їх власності перевищує встановлений ліміт:

- для квартир - 60 кв. м;

- для приватних будинків - 120 кв. м.

Зазначені пільги не застосовуються до:

детальніше »

08.02.2021
Іноземні доходи, з яких сплачені податки за кордоном, в Україні не оподатковуються, але декларуються!

Громадянам, які отримували доходи за кордоном, а це в основному стосується заробітчан, і які сплатили податки за межами України, не доведеться платити податки ще раз, у разі якщо з країнами, де вони працювали, підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування. Таким громадянам необхідно буде лише до 1 травня 2021 року подати декларацію про майновий стан і доходи і зазначити суми отриманих доходів. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

детальніше »

03.02.2021
Які дії суб’єкта господарювання, який після подання реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО отримав квитанцію з помилкою «Адреса розміщення ГО не відповідає реєстраційним даним»?

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій необхідно подати заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО за ідентифікатором форми J/F 1316602. У заяві за формою № 1-ПРРО в графі «Адреса розміщення ГО» необхідно зазначити дані, які повністю збігаються з адресою об’єкта оподаткування в облікових даних.

детальніше »

27.01.2021
З 1 січня 2021 року додано нові умови нарахування пені

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до п. 129.1 Податкового кодексу України. Зокрема,  додано нові підпункти, відповідно до яких нарахування пені розпочинається:

детальніше »

  1  |  2  |  3  |  4  | ... |   26  |  наступна»