Правила благоустрою і утримання території міста Снятин

Загальні положення

1. Правила благоустрою і утримання території м. Снятин розроблені відповідно до законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», «Про основи містобудування», «Про планування і забудову територій», «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів та нормативних документів і Кодексів України.

2. Цим Положенням встановлюють основні положення щодо складу і змісту правил благоустрою території м. Снятин.

3. Снятинська міська рада та її виконавчий комітет організовують належний благоустрій та порядок на територіях міста Снятин, залучаючи до цього кошти, трудові та матеріально-технічні ресурси підприємств, установ, організацій, приватних підприємців і всього населення міста та здійснює контроль за станом благоустрою території приватних будинків, промислових підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності.

4. Утримання, прибирання вулиць, мостів, тротуарів, садів, парків, приватних будинків, дворів та територій, які до них прилягають, здійснюється підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями і фізичними особами, яким вони належать на праві власності, у користуванні або закріплені за ними (згідно додатку)

5. Юридичні та фізичні особи, вказані в п.1.4. даних правил зобов’язані здійснювати прибирання: уздовж прилеглої або закріпленої території, при односторонній забудові по всій ширині проїзної частини і придорожній території навпроти свого помешкання чи своєї земельної ділянки, при двохсторонній забудові, до середини вулиць. У випадку, якщо навпроти будинку, приміщення, чи промислового об’єкта відсутні інші будівлі та приватні будинки, або вони безгосподарські, то за їх санітарний стан несуть відповідальність землевласники і землекористувачі, чиї земельні ділянки чи будівлі розміщені навпроти.

6. Приватні підприємці, які займаються торговельним та побутовим обслуговуванням населення здійснюють щоденне прибирання на територіях, що прилягають до їх об’єктів.

7. Господарському двору із зразковим благоустроєм та порядком буде присвоєно статус «Двір зразкового порядку», а в багатоквартирних будинках – «під’їзд зразкового порядку».

 

Прибирання і утримання подвір’я громадян

 

1. Подвір’я житлових та адміністративних будівель повинні утримуватися у належному санітарно-гігієнічному стані. Необхідно проводити регулярне прибирання та підмітання територій, систематичне вивезення сміття та інших нечистот.

2. Викидання сміття та нечистот у невстановлені місця категорично забороняється. Виливання помиїв, гною та інших нечистот на подвір’я, придорожню смугу, дорогу та тротуари не дозволяється.

 

Санітарне очищення території

 

1. Санітарне прибирання, збирання сміття і вторинних матеріалів здійснюється шляхом своєчасного прибирання територій, встановлення на території, яка обслуговується, контейнерів відповідної ємності для твердих побутових відходів та своєчасного вивезення вмісту контейнерів.

2. Підприємства, установи, організації та громадяни (власники, балансоутримувачі садиб) зобов’язані укладати договори на вивезення сміття та вторинних матеріалів з спеціалізованими підприємствами.

3. Збір та тимчасове розміщення відходів промислових підприємств, які виникають внаслідок їх виробничої діяльності, проводиться підприємствами на спеціальні майданчики, місце яких, обсяг відходів та час їх зберігання погоджується в установленому порядку.

4. Контейнери для збирання сміття та вторинних матеріалів повинні встановлюватись на майданчику з трамбованим покриттям та закриватись щільно кришками. Переповнення контейнерів та місць накопичення відходів не допускається. Контейнерні майданчики влаштовують на відстані від вікон та дверей житлових будинків не менше 20 метрів, але не більше 50 метрів від входів до під’їздів.

5. Після вивозу сміття контейнери, спеціальні майданчики необхідно очищати від сміття постійно та дезінфікувати не менше одного разу на десять днів (крім зимового періоду).

6. Якщо на прибудинкову територію немає в’їздів для сміттєвозів, внаслідок ремонтних або інших робіт, контейнери необхідно тимчасово установити, а переносні контейнери слід вивозити до місць завантаження одночасно з прибуттям сміттєвозів та після звільнення їх негайно прибирати до місць зберігання.

7. Забороняється розміщення контейнерів на проїзних частинах вулиць та в арках будинків, дозволяється їх розміщення тільки за погодженням виконкому міської ради чи ОСББ.

8. Спалювання всіх видів відходів та вторинної сировини на території міста і в сміттєзбірниках забороняється.

9. Господарства, які користуються приватними каналізаційними септиками, зобов’язані укласти договір з спеціалізованими підприємствами на відкачку каналізаційних відходів.

10. Жителі багатоквартирних житлових будинків зобов’язані до початку опалювального сезону звернутися за свій кошт до спеціалізованих підприємств для очистки димовентиляційних каналів.

 

Порядок утримання елементів зовнішнього впорядкування

 

1. Адміністрації підприємств, установ, власники будинків, забудовники, підприємці в сфері торговельного і побутового обслуговування населення та інші власники земельних ділянок і будівель зобов’язані утримувати в належному порядку:

     – огорожі, газонні огорожі і паркани, всі різновиди реклами, вітрини, торговельні павільйони, автобусні зупинки, кіоски, ліхтарі вуличного освітлення, ставки, лавки, трансформаторні будки і ін.

2. Будівництво і встановлення огорож, павільйонів, торгових палаток, щитів для реклами та оголошень і інших прибудов дозволяється після погодження проектів та місць їх встановлення, згідно чинного законодавства.

3. Розклеювання газет, плакатів, оголошень і реклами дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах.

4. Власники приміщень, будівель (будинків) зобов’язані встановити адресні знаки встановленого зразка.

 

Забороняється

 

1. Кидати будь-яке сміття, папір на проїжджу частину дороги, тротуар та в інших місцях загального користування.

2. Скидати тверді побутові відходи, нечистоти, землю, будівельні та інші відходи на вулиці, вздовж доріг, в охоронній зоні річок та водойм, на вільних територіях і у всіх інших, не відведених для цього місцях.

3. Мити автотранспортні засоби, сільськогосподарські машини, підводи, велосипеди і інший транспорт в охоронній зоні річок і водойм, біля водозабірних кранів і колонок.

4. Розклеювати афіші і оголошення на парканах, фасадах будівель, деревах, кріпити рекламні буклети, вітрини і щити до решіток огорожі.

5. Утримувати на балконах, лоджіях тварин, птицю, мити балкони зливанням води.

6. Витрушувати одяг, килими, інші речі у під’їздах, парадних входах до будинків, із балконів, лоджій і вікон, кидати з балконів і вікон різні предмети.

7. Висаджувати городні культури, пасти худобу і птицю у невідведених для цього місцях.

8. Вигулювати собак без повідків і намордників, відвідувати із собаками магазини, підприємства громадського харчування, об’єкти соціального, культурного та побутового призначення.

9. Паління в громадських місцях.

10. Допускати заростання бур’янами газонів, квітників, прилеглих територій до будинків та інших об’єктів, що знаходяться у їх володінні та користуванні.

11. Спалювати сміття, опале листя, гілки, побутові, промислові та інші відходи на території міста.

12. Торгувати з рук, із машин або іншим чином у невстановлених місцях.

13. Виносну торгівлю (виносити предмети торгівлі за межі торгових приміщень ) без дозволу міськвиконкому.

14. Здійснювати забудову території міста з порушенням встановленого порядку, зокрема без відповідних дозволів.

15. Виконання земельних робіт на проїзній частині вулиць, тротуарах без відповідного дозволу.

16. Утримання в занедбаному стані місць виконання земляних робіт(без улаштування під’їзних шляхів, їх засмічення).

17. Перекриття проїзної частини дороги без погодження з ДАІ.

18. Складування будівельних матеріалів та конструкцій, гравію, піску, глини і ін. на тротуарах, проїжджих частинах вулиць, придорожніх земельних ділянках.

19. Паркування транспортних засобів на тротуарах, газонах, у скверах, паркових зонах, а також ухиляння від сплати збору за парковку на платних стоянках міської ради.

20. Забруднення автошляхів будівельними матеріалами, виробничими відходами, пошкодження асфальтного покриття гусеничними транспортними засобами, забруднення доріг державного і місцевого значення ґрунтом внаслідок заїзду на них з полів і ферм.

21. Порушення порядку утримання фасадів будинків, виробничих приміщень, садиб, огорож.

22. Самовільне обклеювання та використання під засоби агітації або реклами елементів благоустрою, споруд, будівель та інших непризначених для цього об’єктів.

23. Утримання в занедбаному стані прилеглих до підприємств, установ і організацій приміщень торговельного та побутового обслуговування громадян, а також садиб та присадибних ділянок громадян.

24. Влаштування звалищ побутового сміття у невідведених для цього місцях: біля своїх будинків чи присадибних ділянок чи навпроти них, а також захаращення територій населених пунктів.

25. Самовільно видобувати корисні копалини місцевого значення (гравій, пісок, глину і т.п.) у не встановлених для цього місцях.

26. Незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до ста рослин, чи конопель у кількості до десяти рослин.

27. З 22 до 8 години ранку порушувати тишу, користуватися гучними побутовими електроінструментами та радіоапаратурою, проводити в квартирах ремонтні роботи, які викликають виникнення шумового ефекту та порушують спокій мешканців будинку.

 

Відповідальність за порушення Правил

 

1. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою міста притягуються особи, винні у:

2. Порушенні, встановлених державних стандартів, норм і «Правил благоустрою території міста Снятин».

3. Проектуванні об’єктів благоустрою міста з порушенням вимог «Правил забудови міста Снятин» та державних будівельних норм.

4. Порушенні вимог Законів України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про благоустрій населених пунктів».

5. Порушенні режиму використання і охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення.

6. Самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою.

7. Пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів благоустрою.

8. Знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення.

9. Забрудненні (засміченні) території.

10. Неналежному утриманні об’єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення території тощо.

11. Відсутності проведення благоустрою та озеленення прилеглої території.

12. Якщо під час перевірки виявленні причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов’язана скласти та видати офіційний документ – припис, який є обов’язковим для виконання в термін до десяти діб особами, які його отримали.

13. У приписі зазначається: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала припис, відомості про особу, на яку складений припис, та надаються пропозиції щодо усунення причин та умов, які спричиняють порушення благоустрою.

14. Припис підписується особою, яка його склала і особою, на яку він складений.

15. У разі відмови особи отримати припис в графі «Припис одержав» робиться про це запис.

16. Якщо виявлені порушення стосуються робіт з озеленення, благоустрою, косіння газонів, прибирання території, відсутності урн, порушник повинен усунути виявлені порушення в десятиденний термін після надання припису. В разі не усунення порушень, дані види робіт будуть виконані спеціалізованим підприємством. Спеціалізоване підприємство видає порушнику рахунок за виконані роботи. Затрати, понесені внаслідок виконання згаданих вище робіт, підлягають сплаті порушником в повному обсязі добровільно в десятиденний термін чи стягується в судовому порядку.

17. Посадова особа контролюючого органу, яка під час перевірки об’єкту благоустрою виявила порушення вимог Правил благоустрою, зобов’язана на винну особу скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

18. При вчиненні однією посадовою чи фізичною особою двох або більше адміністративних правопорушень, протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається за кожне правопорушення окремо.

19. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.

20. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

21. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

22. У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

23. При складанні протоколу порушникові роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.

24. Після складення протоколу, він у п’ятиденний термін надсилається на розгляд до адміністративної комісії виконавчого комітету Снятинської міської ради.

25. Справа про адміністративне правопорушення розглядається адміністративною комісією в п’ятнадцятиденний термін з дня отримання протоколу про адміністративне правопорушення.

26. На засідання адміністративної комісії запрошуються особи, стосовно яких складено протокол про адміністративне правопорушення.

27. За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить постанову по справі.

28. Постанова повинна містити: найменування органу, який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; викладення обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

29. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

30. Застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди, заподіяної забрудненням навколишнього природного середовища та погіршенням якості природних ресурсів.

31. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі, без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів. Відшкодування розміру шкоди за знесення зелених насаджень не звільняє порушника від сплати відновлювальної вартості зелених насаджень.

32. Підприємства (оператори), визначені виконавчим комітетом Снятинської міської ради, мають право здійснювати організацію та експлуатацію місць платного паркування транспортних засобів і несуть відповідальність за дотримання санітарного стану на паркувальних майданчиках.

33. Відповідні служби виконавчого комітету Снятинської міської ради забезпечують демонтаж самовільно встановлених МАФів, парканів, тимчасових споруд, обмежувальних паркувальних пристроїв, які перешкоджають під’їзду автомобілів швидкої медичної допомоги, пожежної, рятувальної, аварійно-відновлювальної техніки до будівель та житлових будинків міста.

 

Контроль виконання Правил

 

1. Контроль за станом благоустрою міста, дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог цих Правил, здійснюється КП «Покуття - Комунальник», управлінням МВС, іншими підприємствами, установами та організаціями, які несуть відповідальність за належне утримання об’єктів благоустрою.

2. Уповноважити складати протоколи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 152 КУпАП за порушення цих Правил відповідальних осіб КП «Покуття - Комунальник» виконавчим комітетом Снятинської міської ради в межах її компетенції.

3. У відповідності до вимог п. 12,26 ст. 10 Закону України «Про міліцію» – міліція, відповідно до своїх завдань, зобов’язана:

· здійснювати контроль за утриманням в належному технічному стані та чистоті доріг, вулиць і майданів;

· контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і прибудинкових територій;

· запобігати забрудненню повітря і водойм транспортними засобами;

· контролювати додержання тиші в громадських місцях.

4. За виявлені порушення благоустрою уповноважені посадові особи управлінь (відділів) оформляють приписи та складають протоколи про адміністративні правопорушення.

5. Посадові особи КП «Покуття- Комунальник»:

6. Беруть участь у проведенні контролю: рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавчих актів у сфері благоустрою та Правил благоустрою міста.

7. Проводять перевірки і складають протоколи про порушення законодавчих актів у сфері благоустрою та Правил благоустрою міста і подають їх на адміністративну комісію виконавчого комітету Снятинської міської ради та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності.

 

Виконком міської ради

Правила благоустрою міста Снятин (завантажити - 66 Kb ) »
 
Версія для друку